pátek 8. ledna 2016

MD - Bye '15, Hello '16

Během uplynulého týdne jsem na různých blozích (Opravdu se to takhle skloňuje? Vypadá to divně :-) ) četla tolik článků, rekapitulujících loňský rok a obsahujících předsevzetí a motivaci do toho, který nám právě začal, že se mi v hlavě začal rodit tento článek.
Musím se přiznat, že když se ohlédnu za rokem 2015, vybaví se mi především dvě vzpomínky. První z nich má hodně smutný začátek, ale o to veselejší konec. Na podzim zemřel můj milovaný kocourek Miky. Už jednou jsem o tom psala, takže nebudu zabíhat do podrobností. Brzy poté se v našem bytě a taky v našich srdcích usídlilo mourovaté britské koťátko Charlie. Teď už je to přes dva měsíce, co s námi bydlí (nebo my s ním, jak si on myslí), ale mně to připadá mnohem déle. Je to neuvěřitelné, jak rychle roste a všechno se učí. Především to, co by se učit neměl, jako skákání na kuchyňskou linku, kousání koberce nebo kradení ozdob z vánočního stromečku. Mimochodem, máte ještě vánoční stromek?


Druhý silný zážitek z loňského roku bylo samozřejmě knižní vydání Niky a všechny kroky, které tomu předcházely. Byl to dlouhý proces, který nezasahoval jen do roku 2015, ale ještě do několika předchozích. Ale všechna ta práce stála za to! Pokud by vás zajímalo, jak to probíhalo, mohla bych napsat článek o tom, jak vlastně taková kniha vzniká. Pořád nedokážu uvěřit, že mám opravdovou knihu! Že si ji lidé mohou koupit a přečíst. Je to něco, o čem jsem snila od dětství.

Photocredit: Eva Svobodová

I když jsou tyto dvě vzpomínky nejvýraznější, samozřejmě jsem během roku prožila spoustu dalších věcí. Byla jsem za svědka své nejlepší kamarádce, což znamenalo, že jsem pár týdnů před svatbou chystala i rozlučku se svobodou. A obojí jsem si skvěle užila!


Byla jsem lednovou dívkou v kalendáři Fitness Blue Gym.


Založila jsem tady na blogu rubriku My diary, abych se s vámi mohla podělit o střípky ze svého života. Kromě toho jsem napsala a zveřejnila i několik povídek a snad můžu prozradit, že pracuju na druhé knize :-)
Celkově mám za sebou hodně nabitý rok a teď už nám zbývá jen čekat, co přinese rok 2016.
Moje předsevzetí:
Budu víc číst. Čtení mám spojené s létem, kdy se usadím na zahradě nebo na pláži a strávím celý den s nosem zabořeným do knížky. Přes zimu se snažím číst vždycky aspoň chvíli před spaním. Momentálně mám rozečtenou lifestylovou knihu od britské youtuberky Louise (Sprinkle of Glitter), u které nevadí, když zvládnu přečíst jen dvě strany, než padnu únavou, protože nemusím sledovat děj.
Budu psát. S psaním to mám podobné jako se čtením. Potřebuju několik hodin klidu na to, abych mohla přemýšlet, psát a upravovat. Takže moje předsevzetí vlastně je, abych si udělala víc času na psaní.
Budu se učit španělštinu. Předsevzetí, které se už několik let přelévá z jednoho roku do druhého. Docela úspěšně ho dodržuju, i když se musím hodně nutit, abych se učila, když už jsem pár let pryč ze školy. Španělské blogy a seriály s krásnými herci (Hola Sr. González :-) ) mi to trošku usnadňují.
Nebudu se stresovat a budu myslet pozitivně. Jsem ten typ člověka, co musí všechno třicetkrát kontrolovat a vždycky se bojí, že něco nedopadne, což mě zbytečně stresuje, i když k tomu často není důvod. Takže to se budu snažit nedělat a navíc se budu obklopovat pozitivními věcmi a zprávami.
Jaká jsou vaše novoroční předsevzetí?
Krásný nový rok vám všem!
Z.

2 komentáře: