sobota 10. září 2016

MD - Summer memories

Taky to máte tak, že vám určitá místa, vůně nebo třeba písničky připomínají nějaké konkrétní období v životě? Léto 2016 je u konce a já už teď vím, co mi ho vždycky připomene.

Filmy
Filmy mě napadají dva. Prvním je Lída Baarová. Vlastně jsem vůbec neměla v plánu se na ni kdy podívat, ale když ji dávali v letním kině u nás na chatě, tak jsem si to nemohla nechat ujít. Abyste to pochopili, do vesnice, kde máme chatu, jezdí pojízdné letní kino jednou nebo dvakrát za léto. To obyvatelé hlasují, jaký film by se měl promítat, potom se usadí na návsi u rybníka, kde se nafoukne něco, co vypadá jako skákací hrad, ale přitom je to plátno, a všichni u filmu popíjí pivo nebo víno z blízké hospůdky. Takže uznejte, že na takové akci jsem nemohla chybět :-) I přes negativní kritiky se mi film líbil. Hlavně kvůli skvělým hercům, historické nepřesnosti nedokážu posoudit...
Druhý film, spojený s tímto létem, pro mě je určitě Focus s nádhernou Margot Robbie a Willem Smithem. Dívala jsem na něj v autobuse cestou do Českých Budějovic (viz níže). Připadal mi jako něco mezi Dannyho parťáky a Podfukáři, což jsou filmy, které mám hodně ráda. Navíc jsem se zamilovala do ústřední písničky Sympathy for the devil od Rolling stones.
Photocredit: The morning hangover

Vůně
Vůní tohoto léta pro mě bude stoprocentně parfém Moschino - Hippy fizz, který jsem si koupila po delší době a používala ho celé prázdniny. Jak samotná vůně, tak obal jsou ztělesnění léta.
Co se týče kosmetiky, tak pro mě ještě vynikal sprchový gel Dermacol s vůní rebarbory a jahody. A samozřejmě jako každé léto opalovací voda Delice acqua solare, to je prostě dovolená v lahvičce :-)
Photocredit: MakeupAlley

Písničky
Tak těch bude víc a poslouchala jsem je převážně v autě, protože to je jediné místo, kde poslouchám rádio. A léto je zároveň období, kdy taky autem nejvíc jezdím.
Adele - When we were young
Christina Aguilera - Change
Charlie Puth feat. Selena Gomez - We dont talk anymore
Sia - Cheap thrills
Fifth harmony - Write on me
Enrique Iglesias - Duele el corazon
Justin Timberlake - Cant stop the feeling
Avicii vs. Conrad Sewell - Taste the feeling (tuhle neznám ani tak z rádia, jako z reklamy na Coca colu :-) )
Určitě jich je ještě mnohem víc, ale když chce člověk sepsat seznam, hned si na všechny nevzpomene.
Photocredit: Out

Knížky
Tohle léto mě provázely především dvě knižní série. První je trilogie začínající Sirotčincem slečny Peregrinové. O druhém dílu si můžete přečíst tady, třetí právě čtu.
Druhou je série detektivních příběhů o soukromém očku Cormoranu Strikeovi. Během dovolené jsem přečetla třetí, nejnovější díl a něco víc o tom, jak se mi knížka líbila, si budete moci už brzy přečíst v samostatném článku.
Photocredit: LRM online

Zážitky
Pro mě je nejlepším letním zážitkem každý slunečný den, který můžu alespoň zčásti strávit venku. Kromě toho se pro mě trošku nečekaně stal jedním z nejlepších zážitků Eurogym, kterého jsem se několik měsíců obávala. O tom, co jsem tam dělala, si můžete přečíst v článku tady. Kromě oficiálního programu jsme s holkama jely na výlet na zámek Hluboká, do Českého Krumlova, prošly jsme se po Českých Budějovicích a viděly naprosto úžasné gymnastické gala ve velké hokejové aréně. Navíc jsme s dalšími instruktory bydleli na kolejích, a přestože já sama jsem na kolejích nikdy nebydlela, připadala jsem si jako zpátky na vysoké :-) A to ani nemluvím o tom, s kolika zajímavými lidmi jsme se seznámily.

Jaké bylo vaše léto a vaše prázdniny? Doufám, že co nejlepší a budete na ně rádi vzpomínat.
Z. :-*

Žádné komentáře:

Okomentovat