pondělí 24. října 2016

MD - Osmičky, Humbook a web

Překvapilo mě, jak vysokou čtenost měl můj článek o trhání osmiček. Tak jsem si říkala, že vám napíšu malý update, než se dostanu k zajímavějším tématům.
Po trhání jsem byla týden doma a brala antibiotika. Velkou část toho týdne jsem prospala a zbytek mé aktivity spočíval ve sledování seriálů. Vybrat si po trhání komediální seriály (dívala jsem se střídavě na Teorii velkého třesku, Průměrňákovi a Takovou moderní rodinku) nebyla úplně šťastná volba, vzhledem k tomu, že smích i usmívání mě docela bolelo. Ani kousání nebylo zrovna příjemné a hrozně mě vyčerpávalo. Nicméně musím říct, že sama o sobě mě rána nebolela, jen jsem si občas musela vzít ibalgin na bolest hlavy. Krev z nosu mi netekla, jak mě pan doktor varoval, že by se mohlo stát. Otok jsem měla asi týden a celou dobu jsem poctivě ledovala. Co trvalo déle, byla zatuhlost kloubu nebo asi spíš svalů okolo. Když jsem šla po dobrání antibiotik na kontrolu, nemohla jsem pořádně otevřít pusu. Teď už je to mnohem lepší. Tento týden se chystám na další kontrolu a tam mi pan doktor řekne, jestli a jak bude potřeba svaly rozcvičovat, a taky, jak se rána hojí. Minule vypadalo všechno v pořádku. Teď už ani necítím stehy, takže buď nepozorovaně vypadly nebo se už rozložily. A ještě malá rada na závěr. Když jsem byla doma, dívala jsem se na youtube na videa o trhání osmiček a pokud se na zákrok teprve chystáte, tak to rozhodně nedělejte :-)


A teď k těm zajímavějším tématům. Nakladatelství Egmont, u kterého vyšla moje Niky, mě pozvalo, abych se zúčastnila literárního festivalu Humbook, který se konal minulý víkend. S mamkou jsme to pojaly jako výlet s tím, že se zase po nějaké době podíváme po Praze. Na Humbook jsme dorazily těsně po začátku, takže jsme stihly besedu/rozhovor s Nataljou Ščerbou. Protože jsem ji do té doby neznala, víc mě zaujala následná beseda s českými autorkami (Michaela Burdová, Marie Rejfová a Lenka Dostálová). Bylo zajímavé poslouchat jejich zkušenosti s psaním a vydáváním knih a moct je porovnat s mými vlastními. Nebo taky zjišťovat, co máme či nemáme společného co se týče inspirace nebo psacích návyků.
Poté jsem ještě předala Niky čokoládky a podepsala několik výtisků Niky do soutěže. Jakmile bude soutěž spuštěna, určitě vás o ní budu informovat a nasdílím vám odkaz.
Celkově mě Humbook příjemně překvapil. Hlavně vysokou účastí mladých lidí. Je hezké vidět, že i mladá generace ráda čte, nejen my starší ročníky :-D
Po Humbooku jsme si nemohly nechat ujít procházku po klasických turistických místech jako je Staroměstské náměstí, Pražský hrad nebo Karlův most, stejně jako pozdní oběd v naší oblíbené pizzerii nahoře na Václaváku :-) Počasí nám naštěstí přálo, což byla třešnička na dortu moc hezky stráveného dne.


Poslední věc, o kterou bych se s vámi ráda podělila, jsem tam trochu nakousla už ve svém narozeninovém článku, kde jsem psala, že na jednom dárku se ještě pracuje. Chvíli to trvalo (a ano, přiznávám, že to byla moje vina), ale tadáá! Konečně je hotovo a já bych vám ráda představila svůj oficiální web www.zuzanarysava.cz, kde najdete informace o mně a mojí tvorbě, ale taky odkazy na blog a facebook, kde budete nadále nacházet veškeré aktuální informace. Webové stránky budou oproti blogu takové trošku statické, ale asi trochu přehlednější. Doufám, že se vám budou líbit a kdybyste sami potřebovali vytvořit cokoliv okolo grafiky, mrkněte na www.topdesigner.cz.
Hezký začátek týdne!
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat