čtvrtek 13. října 2016

MD - Vzpomínám

Hrozně mě baví takové ty články "Co si pamatují jen děti devadesátek" a podobně. Často to opravdu sedí. Já jsem zažila část osmdesátých let (z těch si ale samozřejmě nic nepamatuju), celá léta devadesátá a teď velmi intenzivně prožívám druhé tisíciletí :-) Nejsem takový ten sentimentální typ, co si myslí, že dřív bylo všechno lepší, a chtěl by se vrátit v čase. Přesto ale na spoustu věcí s úsměvem vzpomínám. Vzpomínám třeba na to...

... jak jsme neměli MTv a už vůbec ne internet a veškeré informace o popkultuře jsme získávali z hitparády Eso a časopisu Bravo.
... jak už jsme potom měli internet, ale ten se připojoval přes pevnou linku, což nejen že docela trvalo, ale taky to dost stálo.
... jak jsme jezdili na prázdniny k babičce na chalupu, kde byl suchý záchod a umývali jsme se v lavoru.
... jak frčely skupiny jako Spice girls, Backstreet boys a samozřejmě Kelly family a každá z nás holek byla rozhodnutá, kdo ze Spice girls je (Victoria), koho z Backstreet boys miluje (Nick) a jestli se jí z Kelly family líbí víc Paddy nebo Angelo (Paddy).
... jak neexistovaly multiplexy a chodilo se do kin, která měla polstrované sklápěcí sedačky jako v divadle a při filmu se nechroupal popcorn, ale brambůrky. V jednom takovém jsem viděla Titanic nebo třeba Godzillu.
... jak jsme doma měli na videokazetě Vetřelce, který byl dabovaný takovým tím stylem, kdy je slyšet angličtina a přes to říká český překlad všech postav jeden chlap :-)
... jak jsme si posílali pohledy a dopisy na krásných dopisních papírech, protože mobily jsme ještě neměli.
... jak když jsme je už potom měli, tak byly tlačítkové s černobílým displejem a neuměly toho o moc víc než volat a smskovat.
... jak jsme si v družině kupovali a potom přímo ze sáčku lízali Vitacit.
... jak jsme měli oblečení "na lítačku" čili na ven, obvykle zděděné po starších sourozencích, v mém případě po sestřenici.
... jak nám bylo s kamarádkama naprosto jasné, že se vdáme do zahraničí, s největší pravděpodobností za nějakého slavného herce nebo zpěváka. A samozřejmě už jsme měly vymyšlená i jména našich budoucích dětí :-)

Bylo to krásné období, ale teď je to taky docela fajn, no ne?
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat