čtvrtek 6. července 2017

MD - Červen

Červen byl pro mě skutečným začátkem léta. A to nejen toho kalendářního, ale hlavně proto, že jsem byla na dovolené. Už druhý rok po sobě na řeckých ostrovech, tentokrát na Krétě. I když mám občas pocit, že dovolená vždycky vyjde na tu nejméně vhodnou dobu, kdy mám hrozně moc práce nebo třeba chystám knížku pro vydání, stejně není nic lepšího, než když cítíte slaný mořský vzduch a písek se vám boří pod nohama. Přidejte k tomu ještě čerstvé fíky, olivy a víno a ideální týden je na světě :-)


Ještě předtím, než jsem odjela, mi (přes pár zádrhelů) přišel z tiskárny zkušební výtisk Nely. S Charliem jsme ho pročetli a já jsem si asi po tisící říkala, jak se hrozně těším, až si ji budete moci přečíst i vy. Nebojte, už se to blíží.


Koncem června skončily Pretty little liars. Já vím, že to není žádná životní událost, ale vždycky, když skončí nějaký seriál je to jako konec jakési éry. PLL jsem začala sledovat v době, kdy měly jen jednu nebo dvě série, takže jsem s nimi prožila několik let. Spousta lidí (jako vždy) na internetu nadávala, že se jim konec nelíbil. Mně ano. Já zbožňuju Troian Bellisario, která hraje Spencer, takže jsem byla nadšená z každé scény či epizody, která se točila okolo ní. Víc prozrazovat nebudu, pokud jste konec ještě neviděli.


V červnu byla taky tradiční pouť ve vesnici, kam jezdíme na chatu. Řeknu vám, že je fajn mít sousedy, kteří vám přinesou řízky, bramborový salát, koláče a cukroví. Škoda, že se něco takového nedrží i v Brně :-) V červnu jsme taky slavili narozeniny sestřenky Monči, která je velkou fanynkou Niky, a podle níž jsem taky pojmenovala jednu z postav v Nele (malý spoiler). Třicátého slavil třicetiny náš soused. Američani by udělali barbecue, my Češi děláme oheň.


A ona se ta oslava vlastně protáhla až do července, protože jsme ještě v sobotu prvního grilovali pstruhy - pozůstatky z předchozího večera.
Písničkou června byla rozhodně La Bicicleta od Shakiry a Carlose Vivese, kterou jsem slýchala každý den v Řecku. A myslím, že už teď vím, co bude písničkou července :-)
Hezké prázdniny!
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat