pátek 25. srpna 2017

MD - Červenec

Červenec pro mě kromě nesnesitelného horka představoval taky spoustu práce na tom, aby se z Nely stala kniha. Je to hrozné, jak se v tom procesu všechno počítá na měsíce. Kdyby tak šlo lusknout prsty a knížka by byla na světě :-) Každopádně si ji už teď můžete objednat na startovači. Možná se vám to zdá jako zvláštní způsob, ale takhle knížku dostanete jako první a navíc by měla být i za lepší cenu než v knihkupectví. Pokud zvolíte doručení poštou, dostanete taky vlastnoručně psaný dopis ode mě (a to se vyplatí :-) ). Je tam taky možnost předání na křtu. Ten proběhne 18. října v brněnském knihkupectví Barvič a Novotný. Už teď můžete zakliknout svou účast tady. Budu se tam na vás všechny těšit!


V červenci jsem si taky užívala hlídání chlapečků od sestřenky, než nám odjeli na dovolenou. Vtipné bylo hlavně když jsem je měla všechny tři sama a strhla se šílená bouřka zrovna ve chvíli, kdy jsme byli na půli cesty do parku. To byste nevěřili, jak je člověk pomalý a nemotorný, když má kočár pro dvojčata a k tomu dalšího caparta za ruku. Abych to zkrátila, patnáct minut z naší vycházky jsme strávili schovaní v podchodu. Každopádně bublifuk se ukázal jako nejlepší způsob, jak účinně zabavit tři děti :-)


Během prvního prázdninového měsíce jsem přidala dva články do rubriky Co čtu já? s doporučením knížek Posedlost a Nebe je zpět. Každá je úplně jiná, ale obě mají něco do sebe. Takže jestli hledáte ještě nějakou knihu, než budete mít Nelu, mrkněte na jednu z nich.
Z písniček jsem měla v oblibě 2U od Justina Biebera a Davida Guetty a hlavně New rules od Dua Lipa (nikdy nevím, jak to skloňovat). S tou mám opět spojené oblíbené taneční video. Ostatně tak nacházím většinu svých oblíbených písniček. Konečně jsem taky viděla film Fantastická zvířata a kde je najít. Ten mě naštěstí na rozdíl od Sirotčince slečny Peregrinové nezklamal a určitě si ho někdy pustím znovu. A příznačně v červenci jsem se taky podívala na Setkání v červenci a Léto s kovbojem, což jsou jedny z mých nejoblíbenějších českých filmů. Ten první mi svým způsobem připomíná Nelu a vlastně tak trochu i Referentku, což je pořád nejčtenější povídka na blogu.


Na závěr pro vás mám ještě jeden tip na výlet. V Rudce u Kunštátu najdete spolu s Blanickými rytíři taky nádhernou zahradu smyslů. Kromě různých keřů a květin jsou tam i hry právě pro smyslové vjemy. Takže třeba podle hmatu hádáte, co je v které nádobě (a jste nervózní, když člověk před vámi strčí ruku dovnitř a vykřikne :-) ). Pokud budete někde v okolí, určitě se tam zastavte.
No a co by to bylo za léto, kdyby mě neštípla vosa, že? Letos se to naštěstí obešlo bez otoku celé ruky a nočního svědění.
Na počtenou zase brzy!
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat