středa 11. dubna 2018

MD - Březen

Co říct o březnu? Byla jsem nemocná a byla zima. Mám dojem, že tyhle dvě skutečnosti docela slušně sumarizují celý měsíc, a navíc jsou důvodem, proč jsem nic moc zajímavého nedělala. Za to pro vás mám v dnešním článku recept :-) Tedy abych si ho nepřivlastnila, tak musím přiznat, že jsem ho už dávno dostala od Míši a dělávám v něm jen drobné úpravy. Je to recept na muffiny. Výhodou je, že se jedná o hrníčkový recept, čili nemusíte nic odměřovat a vážit. Na zhruba 12 muffinů (záleží na velikosti košíčků) budete potřebovat:

  • 1 hrnek polohrubé mouky
  • 1/2 hrnku cukru
  • 1/2 hrnku mléka
  • 1/4 hrnku oleje
  • 1/2 prášku do pečiva
  • 1 vejce
  • špetku soli
  • tabulku čokolády
Rozehřejeme si troubu na 180 - 200 stupňů a čokoládu nakrájíme na kousky (klidně nechejte některé větší). Poté všechny ingredience smícháme ve velké míse a můžeme začít plnit košíčky. Myslete na to, že těsto při pečení trochu nabude, takže neplňte po okraj! Pečeme zhruba 20 minut. Záleží na troubě a spíš je lepší muffiny průběžně kontrolovat (a ochutnávat :-) ). Já jsem tentokrát vyměnila cukr za med (to teda dělám vždycky) a olej za burákové máslo, které jsem dostala od sestřenky Lady z Holandska. Burákového másla bylo potřeba přidat trochu víc, než by bylo oleje, aby těsto nebylo tak tuhé a přilila jsem i kapku víc mléka. A výsledek byl skvělý. Celá várka zmizela do druhého dne.
Jinak jsem svoji snahu o odpočinek vyplnila sledováním filmů a youtube. Co se týče youtuberů, mám momentálně v oblibě Weekly videa od Louise (Sprinkle of glitter). Znovu jsem viděla Prokletý ostrov s Leonardem DiCapriem a byla jsem z toho filmu stejně nadšená jako poprvé. Podívala jsem se na Suicide squad, což mi přišlo vizuálně skvělé a soundtrack taky zaslouží pochvalu, ale děj byl trošku nelogický. Co mě naopak tradičně nadchlo jako celek byly zatím poslední díly ze seriálu Strike - Career of evil. O knížce, podle které byly tyto dva díly natočeny, jsem psala TADY a opravdu se nemůžu dočkat další. Mimochodem slyšeli jste, že televizní série bude i podle knihy Specialistka (The chemist) od Stephenie Meyer?
Charlie a knihy, co se chystám přečíst.
A když už jsem u těch knih, přečetla jsem v březnu konečně taky Harryho Pottera a prokleté dítě. O tom se ale můžete těšit na samostatný článek. Oblíbenou písničkou měsíce byla The middle, ke které mě klasicky dovedlo taneční video.
Koncem měsíce, kdy jsme se konečně všichni vybabrali z chřipkové epidemie, jsem alespoň zašla s Míšou a jejími chlapečky na zákusek. Co myslíte, který z nás vypadá víc vyděšeně? :-) :-)
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat