pondělí 17. prosince 2018

MY DIARY - Listopad

V listopadu se mi z nakladatelství vrátil text Lindy po korektuře. To je pro mě obvykle nejvíc stresující část celého procesu vydávání knih. Pokaždé se bojím, jestli mi rukopis příliš nezměnili, a pokud ano, co budu dělat. Naštěstí se moje obavy zatím nikdy nenaplnily. U každé z mých třech knih šlo vždycky spíš o kosmetické úpravy. Slovosled, nahrazení jednoho slovíčka jiným a podobně. Takže teď už máme kompletně hotový text, obálku a konečně jsem vám prozradila i název a obsah. Stačí jen vyčkat do konce ledna, kdy by měla Linda oficiálně vyjít.


Během listopadu jsem taky nakoupila většinu vánočních dárků, díky čemuž jsem na sebe byla náležitě pyšná :-) Teď se jen modlím, aby někoho nenapadlo koupit si to samé. Nicméně stejně jako loni jsem se snažila myslet i na ty, kteří takové štěstí, aby mohli slavit Vánoce obklopeni rodinou, jídlem a dárky, nemají. Kdybyste i vy měli chuť udělat před Vánoci dobrý skutek, mám pár tipů na projekty, které se mi moc líbí, a které můžete taky podpořit. Ježíškova vnoučata jsou už taková klasika, stejně jako Krabice od bot. Sběr Krabic od bot už sice pro letošek skončil, ale za to můžete poslat konkrétní dárek dětem z dětských domovů. Co hodně pomáhá jsou Nocleženky. Pokud byste raději pomohli zvířátkům, tak mě zaujaly třeba tyto útulky nejen pro pejsky anebo pro kočičky.


Jinak byl můj předposlední měsíc v roce i navzdory zkracujícím se dnům a klesající teplotě poměrně akční. V Městském divadle jsem viděla muzikál Rent, kde pro mě byly hlavním překvapením české texty písní, vzhledem k tomu, že jsem zvyklá na americký film. Vyzkoušela jsem vyhlášený brněnský bar/restauraci Čtyři pokoje a hlavně jsem se konečně dostala do kina na Bohemian rhapsody. Byla jsem nadšená, měla jsem husí kůži a byl to snad první film, na kterém jsem byla v kině, kdy téměř celé osazenstvo sálu vydrželo až do konce závěrečných titulků. Pokud jste tenhle film ještě neviděli, tak se v tom předvánočním stresu na chvilku zastavte a vyrazte do kina ;-)
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat