pondělí 15. července 2019

MY DIARY - Červen

Středobodem mého června byla dlouho očekávaná a dlouho plánovaná dovolená ve Španělsku. Tedy samotná dovolená zase tolik plánování nevyžadovala. Stačilo zajít do cestovky, vybrat hotel a termín a bylo to. O něco víc plánování vyžadoval náš výlet do Barcelony, která je tak úžasná, že to rozhodně stálo za to! Kupodivu jsme zvládly cestu vlakem tam i zpět, aniž bychom se ztratily. Ono totiž kromě samotné Barcelony není na přímé trase moc kde se ztratit :-) I když mi kamarádky doporučovaly, ať si koupíme celodenní jízdenku na metro, my jsme se s mamkou rozhodly všechno, co jsme měly v plánu, oběhnout pěšky. Obě jsme totiž Barcelonu moc chtěly vidět a připadalo nám škoda schovat se v podzemí, když jsme si mohly udělat procházku krásnými ulicemi. 
Barcelona je snad nejhezčí město, které jsem viděla. Ulice jsou široké a plné stromů, turistický ruch bravurně zvládnutý a každý Španěl, se kterým jsem se dala do řeči, mluvil anglicky a byl ochotný poradit nebo nás nasměrovat. Protože jsme se chtěly podívat dovnitř památek a nechtěly jsme splašeně lítat, rozhodly jsme se tentokrát navštívit jen tři místa. Jako první byla vila Casa Battló, kde dostanete interaktivního průvodce, a můžete tak spatřit i to, jak zařízení domu původně vypadalo.
Druhým místem, na které jsme se vydaly, byl Park Guell. Cestou jsme se ale ještě stihly podívat na další Gaudího dům Casa Milá. Ostatně i v proslulém parku najdete hned několik Gaudího staveb. A k večeru nás čekala Sagrada Familia, kde byla kontrola snad přísnější než na letišti, ačkoliv v tomto případě se není čemu divit. Sagradu je těžké pojmout. Je tam toho tolik, na co se dívat! Je to místo, které se nedá popsat. Opravdu se musí vidět.
Protože víc jsme toho za jeden den nestihly, už teď vím, že se do Barcelony musím jet podívat znovu. A pokud se tam chystáte i vy, rozhodně si kupte vstupenky do výše jmenovaných památek předem. Výlet se vám sice docela prodraží, ale věřte mi, že nebudete litovat. Navíc si tak ušetříte stání ve frontách u pokladen a to ani nemluvím o tom, že přímo na místě už můžou být vstupenky vyprodané.
Naproti tomu jízdenky na vlak fungují stejně jako naše jízdenky na mhd. Koupíte je buď v automatu nebo v informačním stánku na zastávce a označíte před nástupem. Z našeho letoviska (asi hodina a čtvrt cesty od Barcelony) stála zpáteční jízdenka 10 EUR.
Jinak musím říct, že nejen Barcelona, ale celá španělská dovolená byla úžasná. A místní sangría tomu vydatně dopomohla :-) :-)
Z.

Žádné komentáře:

Okomentovat