úterý 19. července 2022

Bonus Bea

Dnes pro vás mám takový malý bonus z mé čtvrté knihy Bea, a to dvě scény, které jsem napsala a nakonec v knize nepoužila. Vůbec nechápu, jak můžou někteří autoři psát své příběhy na přeskáčku. Já píšu zásadně větu po větě, kapitolu po kapitole, tak, jak na sebe navazují. Pokud ne, tak se stane přesně to, co u těchto dvou scén. Než dojdu v příběhu až k místu, kde jsem je chtěla použít, už nemůžu, protože se děj mezitím natolik změnil, že se do něj dál nehodí.
Může se zdát, že je to jen pár nedůležitých vět, ale já jsem měla v hlavě přesně vymyšleno, kde v knize budou zasazené, a co na ně bude navazovat. Nakonec jsem namísto nich napsala podobné scény a tyto zůstaly jen v souboru s názvem „Bea nápady“.
Pro zajímavost si je můžete přečíst alespoň tady ;-)
Z.


Pohrávala jsem si s mobilem a moje myšlenky jako by se rozletěly všemi možnými směry. Povzdechla jsem si. Co si to nalhávám. Moc dobře vím, co chci.
„Spíš?“ napsala jsem do zprávy a odeslala ji na číslo ukryté pod jednoduchým „Michal“.
Čekala jsem pět, deset minut. Nic.
„Odpověď zřejmě zní ano,“ ušklíbla jsem se sama pro sebe.
Co jsem čekala dvě hodiny po půlnoci? A ráno mi bude trapně, až mou zprávu najde. Psát mu jako nějaká zoufalka. Bože!
Vypnula jsem vyzvánění i vibrace a odložila mobil na noční stolek.
Začínala se mi klížit víčka, když se displej rozsvítil. Popadla jsem telefon a zarazila se. Nepsal, volal.
„Ahoj,“ špitla jsem do sluchátka.
„Nespím,“ zareagoval na mou otázku.
Po špičkách jsem přeběhla ke dveřím a co nejtišeji je zavřela.
„To vidím,“ uchichtla jsem se. „Nebo spíš slyším.“

***

Vyhlédla jsem si tři volná parkovací místa vedle sebe a opatrně zastavila na tom prostředním. Stačilo, že jsem bez dovolení používala tátovo auto. Kdybych ho, nedej bože, odřela, s velkou pravděpodobností by mě přetrhl jako hada. Možná by mi našel nějakou fajn brigádu i během školního roku. Nahlas bych to nikdy nepřiznala, ale představa, že se do ošklivé kostky obchodu pro kutily už brzy nebudu denně vracet, mě nepochopitelně rozesmutňovala.

Žádné komentáře:

Okomentovat